Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček nebo také refinancování je relativně nový pojem a znamená to zjednodušeně to, že banka vezme všechny vaše dluhy, zaplatí je za vás a vy splácíte jednu novou půjčku oné bance. Teoreticky byste měli konsolidací půjček ušetřit.

Pokud jste neodolali nabídkám bank a úvěrových společností na úžasné půjčky skoro zadarmo a jejich splácení vám teď začalo přerůstat přes hlavu, může být řešením konsolidace půjček.

Službu konsolidace úvěrů a půjček začala postupně nabízet většin bank i úvěrových společností, takže nabídka je opravdu široká a vybere si každý.

Principem konsolidace nebo též refinancování je to, že banka, u které budete úvěry a půjčky konsolidovat, za vás zaplatí všechny dluhy a spojí je do jedné nové půjčky, kterou jí dále splácíte.

Účelem refinancování je pochopitelně ušetřit. Celkovou splátku lze snížit jednak lepším úrokem a také vynecháním nejrůznějších poplatků vázaných na jednotlivé půjčky. Dalším způsobem snížení splátky je prodloužení doby splatnosti, ale to už obvykle není nic výhodného. Pokud platíte dvakrát déle, tak i při nižší splátce zaplatíte v součtu více.