Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Doplňkové penzijní spoření

Nespoléhejte ve všem na stát. Doplňkové penzijní spoření si můžete sjednat během chvilky a začít šetřit na stáří hned.

Doplňkové penzijní spoření vám zajistí klidné stáří

Vždycky se vyplatí mít finanční rezervu. A kdy jindy byste to měli pocítit silněji než při odchodu do penze? Doplňkové penzijní spoření vám umožní nejen si našetřit dostatek peněz na pohodlný život ve stáří, ale také získáte nárok na pěkný státní příspěvek, úlevy na daních a další bonusy. Čím vyšší částku si měsíčně uložíte v rámci penzijního spoření, tím lépe se budete v důchodu mít.

Samozřejmě je čistě na vás, kolik si budete chtít ukládat stranou. Minimální částka je stanovena na 100 Kč. Příspěvek od státu ale začnete dostávat až ve chvíli, kdy si budete každý měsíc spořit 300 Kč a více.

Děti a doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření ale není výhodné jen pro dospělé – můžete ho sjednat i svým dětem. Ptáte se proč, když jde o spoření na důchod? V případě dětí se situace trochu mění. Platí, že všechny úspory našetřené v rámci penzijního spoření náleží dítěti, přičemž jednu třetinu už si může vybrat v roce, kdy dosáhne věku 18 let.

Tímto způsobem můžete svým dětem trochu přilepšit a pomoct jim ve chvíli, kdy budou stát na prahu dospělosti – vstup do světa povinností a starostí je s penězi v kapse o něco snazší.

Výhody doplňkového penzijního spoření

Doplňkové penzijní spoření nahradilo v roce 2012 penzijní připojištění. Jedná se téměř o stejný finanční produkt, až na jednu zásadní výjimku, a tou jsou fondy. Ne všechny tyto fondy ovšem nabízí garanci nezáporného zhodnocení. Pojďme se proto podívat na hlavní výhody, které mohou být dobrou motivací ke sjednání doplňkového penzijního pojištění:

Jak na srovnání doplňkového penzijního spoření

Důvodů, proč si sjednat doplňkové penzijní spoření, je skutečně mnoho. Pokud si chcete udělat lepší přehled o tom, jaké jsou aktuální nabídky pojišťoven, není nic jednoduššího než využít náš srovnávač penzijního spoření. Během chvilky máte srovnání penzijka hotové a můžete se rozhodnout pro konkrétní nabídku.

Kalkulačka doplňkového penzijního spoření vás nejprve vyzve k tomu, abyste vyplnili informace o tom, kolik chcete spořit, vaše pohlaví a datum narození. Dole v tabulce se pak hned dozvíte, na jaký státní příspěvek dosáhnete. Abyste se dostali na přehled nabídek a našli to nejlepší penzijní spoření odpovídající vašim potřebám, musíte ještě vyplnit své kontaktní údaje. Poté stačí oslovit pojišťovnu, o jejíž nabídku máte zájem.