Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Stavební spoření

Stavební spoření je stále velmi oblíbeným způsobem spoření. Využijte náš srovnávač k porovnání nabídek pojišťoven a najděte pro sebe i své děti to nejlepší.

Stavební spoření pro vás i vaše děti

Stavební spoření je u nás v současné době považováno za nejstabilnější a nejjistější způsob spoření. Lze k němu získat výhodný úrok a také každoroční podporu od státu. Pokud chcete zároveň žádat o hypotéku, můžete u stavebního spoření dosáhnout na ještě výhodnější úrokovou sazbu.

Stavební spoření je navíc jedním z mála finančních produktů, které můžete zřídit i svým dětem. Díky tomu budou mít v dospělosti naspořenou slušnou částku, kterou mohou využít na zařízení prvního vlastního bydlení. Některé stavební spořitelny navíc nabízí ke stavebku pro děti různé bonusy.

Výše státní podpory se vypočítává jako 10 % z ročních příspěvků, které vložíte do stavebního spoření. Protože je zde jako limit stanoveno 20 000 Kč, můžete od státu získat maximálně 2000 Kč ročně. V kombinaci s úroky tak můžete své vklady dobře zhodnotit. Stavební spoření mohou mít bez problémů sjednané všichni členové vaší rodiny – a všichni dosáhnou na státní příspěvek.

Výhody stavebního spoření

Jak provést srovnání stavebního spoření

Než si sjednáte stavební spoření, měli byste si předem rozmyslet výši cílové částky (kolik si chcete v rámci stavebka naspořit) a výši měsíčního vkladu. Smlouvu o stavebním spoření sice zatím nelze uzavřít online bez osobní návštěvy stavební spořitelny, ale můžete využít náš srovnávač k porovnání aktuálních nabídek. Díky tomu získáte dobrý přehled nejen o úrokových sazbách, ale i o bonusech a slevách.

Kalkulačka stavebního spoření vás po uvedení výše cílové částky a výše měsíčního vkladu vyzve k vyplnění kontaktních údajů. Poté si můžete prohlédnout nabídky stavebních spořitelen a vybrat si, kterou chcete oslovit. Po odeslání kontaktního formuláře pojišťovně stačí pouze vyčkat, než se s vámi spojí. Poté si domluvíte osobní schůzku, na které bude uzavřena smlouva o stavebním spoření.