Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Půjčky od lidí

Zkuste půjčky od lidí namísto klasických bankovních půjček. Dosáhnete tak na výhodnější úrok a levnější půjčku, než jste původně čekali.

Jak fungují půjčky od lidí

Půjčky od lidí jsou ideální variantou, pokud nechcete o půjčení peněz žádat v bance nebo nebankovní společnosti. Stačí do P2P (peer-to-peer) systému zadat parametry půjčky. Běžní lidé se pak rozhodují, zda do vás chtějí investovat a kolik vám půjčí. Ve finále se vám tak na celkovou částku složí několik různých věřitelů.

Některé P2P půjčky fungují na principu reverzní aukce. To znamená, že se přihlásí různí zájemci a systém automaticky akceptuje pouze nabídky s co nejnižší úrokovou sazbou. V tomto případě pro vás máme užitečný tip – pokud přiložíte k vaší poptávce výpis z úvěrového registru a potvrzení o příjmech, zapůsobíte tak lépe na potenciální věřitele. Ti vám pak ochotněji nabídnou nižší úrok.

Aukci se navíc nevyplácí ukončit předčasně. I když už je vybrána cílová částka, stále se mohou objevovat noví investoři, kteří vám nabídnou lepší úrokové sazby. Proto je lepší si chvilku počkat.

Trochu jinak fungují například Zonky, kde je výše úroku stanovena předem. Lidé potom pouze nabízí, jak vysokou částku vám půjčí. Jakmile je dosaženo požadované částky, peníze se odešlou na váš účet.

Vyberte si P2P půjčku

Zonky Zonky (Znáte z TV) Více informací a online žádost

Výhody P2P půjček

Podmínky P2P půjček

Půjčky od lidí mají celou řadu výhod, ale pochopitelně také podmínek, které musíte dodržet: