Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění

Vydat se na cestu do zahraničí bez správně zvoleného cestovního pojištění je čirý nerozum. Co vám cestovní pojištění kryje a co ne? Jak vybrat správné cestovní pojištění?

Co vše cestovní pojištění zahrnuje?

Základem každého cestovního pojištění je úhrada léčebných výloh v případě, že v zahraničí musíte navštívit lékaře, tj. onemocníte nebo si přivodíte úraz. Z pojištění léčebných výloh za vás pojišťovna, u které máte pojištění sjednané, uhradí všechny náklady za ošetření, hospitalizaci v nemocnici, léčení, platby za léky a podobně. Součástí pojištění obvykle bývá i repatriace či převoz tělesných ostatků v případě úmrtí pojištěnce. 

Cestovní pojištění lze rozšířit o krytí dalších rizik. Je to zejména pojištění trvalých následků či smrti v případě úrazu, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu (někomu něco nechtěně zničíte), pojištění storna zájezdu, pojištění únosu letadla a pod.

Jaké jsou limity plnění?

Existují pojišťovny, které mají léčebné výlohy pojištěné neomezeně. Jde ale spíše o výjimky a spíše narazíte na různé limity. Tyto limity se obvykle pohybují v rozmezí 1 až 5 miliónu Kč. Na této položce pojištění se nevyplácí šetřit, protože pokud náklady na vaši léčbu přesáhnou limit pojištění, musíte částku nad něj uhradit ze svého. Milion korun se může zdát jako velká částka, ale pokud si v zahraničí přivodíte komplikovanější úraz vyžadující operaci a hospitalizaci, může být částka za ošetření násobně vyšší.

Komplikace s letem?

Nemusíte mít cestovní pojištění, abyste měli nárok na kompenzaci až 600 EUR.

Porovnání cestovního pojištění

Celoroční cestovní pojištění