Zavolejte! Poradíme vám!

810 100 400
Po - Pá 9:00 - 17:00

6 otázek, které vám najdou lepší povinné ručení

Povinné ručení je povinné ze zákona a bez povinného ručení nesmíte s autem jezdit. Vlastně s ním ani nesmíte parkovat na ulici. Na povinném ručení můžete také hodně ušetřit nebo získat výhody, které zatím nemáte. Zkuste si ověřit a srovnat, jestli je zrovna to vaše povinné ručení nejlepší, a když není, tak si pořiďte novější. Srovnejte, vyberte si a plaťte méně.

Drahé, levné, levnější?

Mezi pojišťovnami i mezi jednotlivě nastavenými pojistnými smlouvami je plno rozdílů. Není jen jedno povinné ručení, stejně jako není jen jedna pojišťovna, která povinné ručení poskytuje. Přičemž rozdíly mezi pojišťovnami můžou být jak v ceně, tak i v poskytovaných službách. Při sjednávání povinného ručení je dobré se koukat nejen po ceně, ale také po tom, co všechno povinné ručení obsahuje a co všechno vám pojišťovna nabídne jako dodatkové služby ke sjednané pojistné smlouvě.

Povinné versus dobrovolné?

Základní výhodou povinného ručení je fakt, že za určitý minimální poplatek získáte krytí škod, které můžete při provozu svého vozidla způsobit. Základní nevýhodou je pak fakt, že krytí, které takto získáte, je jen minimálního rozsahu. Při způsobení autonehody jste zodpovědní nejen za škodu na zúčastněných vozidlech a na okolí, ale také za škody na zdraví a za případný ušlý zisk poškozeného. Často je proto lepší si za povinné ručení třeba i trošku připlatit, a získat tak vyšší krytí.

TIP: Online sjednání povinného ručení

Jakou asistenci potřebuji?

Jako bonus i k základnímu povinnému ručení pojišťovny poskytují asistenční služby. Když se vám porouchá auto, tak zajistí odvoz. Pomůžou vám půjčit náhradní vozidlo. Nebo pomůžou při úrazu a nehodě v zahraničí. Je ale opravdu nutné se informovat o tom, jaké asistenční služby jsou spojené právě s vaším povinným ručením. Navíc za nadstandardní asistenci si opět budete muset připlatit. Za pár stovek navíc můžete získat například ubytování v případě nehody zdarma, právní a finanční pomoc nebo tlumočníka při nehodách v zahraničí. U každé pojišťovny to je jinak.

Vyplatí se pojištění předního skla?

Přední sklo patří k nejnáchylnější části auta. Stačí kamínek, co odlétne z auta před vámi, nebo vám něco spadne na zaparkované auto a na předním skle už pak zůstane jen pavouček. A nové přední sklo opravdu není levné, přijde minimálně na pár tisícovek. Pojištění předního skla vás opět bude stát jen několik stovek navíc, ale v případě i jen malé nehody se opravdu vyplatí.


Čtěte také:
3 případy, kdy se vám havarijní pojištění rozhodně vyplatí


Jak se povinné ručení počítá?

Platby za povinné ručení závisí nejen na konkrétní pojišťovně, ale také na mnoha parametrech samotného auta. Čím vyšší výkon motoru, čím více a větší objem válců, čím častěji jezdíte, čím starší vozidlo, tím více zaplatíte i jen za základní sazbu povinného ručení. Při platbě pojištění se také můžete setkat s výrazy malus a bonus. Bonus je sleva, kterou získáte tím, že jezdíte stále více měsíců bez nehod. A malus je zvýšení pojistného, pokud jste způsobili nehodu.

Jak se v tom všem vyznat?

Nabídka pojišťoven je stále komplexnější a komplikovanější. Jak se v ní tedy vyznat a jak získat to nejlevnější a hlavně nejvýhodnější pojištění? Je to jednoduché, stačí si to porovnat. Zadejte parametry a nechejte si srovnat jednotlivé nabídky. Navíc si na stránkách prodej.finance.cz můžete vybrané povinné ručení rovnou sjednat.

Prodej.finance.cz

Povinné ručení

se slevou až 75 %

POROVNAT NABÍDKY

Partneři

alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text