Zavolejte! Poradíme vám!

810 100 400
Po - Pá 9:00 - 17:00

Refinancování hypotéky je jednoduché. Můžete ušetřit i tisíce na každé splátce

Refinancováním hypotečního úvěru lze ušetřit velké peníze. Nejedná se přitom o nic složitého. Stačí včas porovnat nabídky několika bank a vybrat si tu nejlepší hypotéku. Srovnání hypoték můžete provést online díky internetovým srovnávačům.

Co je to refinancování hypotéky?

Refinancování znamená, že klient doplatí jednorázově a předčasně úvěr jinou půjčkou. Obyčejné neúčelové spotřebitelské úvěry je často možné předčasně splatit kdykoliv bez sankcí. Jiná je situace u hypoték. I když nový zákon o spotřebitelském úvěru umožňuje bez sankcí splatit jednou do roka až čtvrtinu hypotéky, celý úvěr je možné bez finanční ztráty doplatit jen na konci fixace. Sazba se u hypoték nejčastěji fixuje na 3 nebo 5 let. Jakmile toto období uplyne, banka nabídne klientovi novou sazbu na další období. Právě v tomto okamžiku je ideální doba pro refinancování.

TIP: Refinancováním hypotéky ušetříte

Kdy a jak začít řešit refinancování?

Pokud chce klient ušetřit na své hypotéce maximum, měl by mít povědomí, kdy mu končí období fixace. To lze zjistit ze smlouvy o hypotečním úvěru podle data podpisu. Od té doby totiž běží fixace, tedy nikoliv od doby, kdy by úvěr načerpán. Mezi podpisem smlouvy a čerpáním úvěru totiž můžou uplynout i měsíce. Jakmile budete vědět, kdy vám končí fixace, budete vědět, kdy začít zjišťovat, jakou lze získat nabídku u konkurence.

Začít můžete s velkým předstihem, protože banky jsou schopny vám aktuální nabídku podržet i rok dopředu a někdy i déle. Nečekejte tedy, až vám stávající banka zpravidla asi měsíc před výročím fixace oznámí sazbu na další období. Je dobré navštívit několik bank a nechat si vyhotovit nabídku refinancování. Konkurenční nabídka vám následně zajistí lepší vyjednávací pozici ve vaší bance. Pokud by vám totiž stávající banka nenabídla dostatečně výhodnou hypotéku, můžete argumentovat, že vám jinde nabízejí lepší úrok nebo další podmínky. Uvidíte, že vaše banka pak svůj přístup změní. Pokud ne, využijete nabídku na refinancování výhodnější hypotékou u konkurence.


Čtěte také:
100% hypotéky se už neposkytují. Kolik vám banka půjčí?


Online srovnání hypoték

Porovnání nabídky hypoték je možné provést i online. Hypoteční kalkulačka umožňuje jednoduché a rychlé porovnání úrokové sazby i dalších podmínek různých bank a rovněž zjistit reálnou šanci na získání úvěru. Přes internet si můžete sjednat také refinancování.  Při zadávání údajů pro srovnání hypoték si v roletce jako účel zvolíte místo koupě možnost refinancování a kalkulačka vám nabídne přehledný výpis nabídek na refinancování.

 

Prodej.finance.cz

Vyřídíme Vám hypotéku

ZDARMA

POROVNAT NABÍDKY

Publikováno: 24.3.2017

Partneři

alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text