Zavolejte! Poradíme vám!

810 100 400
Po - Pá 9:00 - 17:00

Jak si vybrat nejvýhodnější kreditní kartu

V produktovém portfoliu tuzemských bank a úvěrových společností najdete jednu nebo i několik variant kreditních karet. Liší se délkou bezúročného období, částkou vyplácenou zpět na kartový účet za provedené platby, šíří doplňkových služeb i poplatky. Pokud uvažujete o pořízení kreditní karty, poradíme vám, kterou si vybrat.

I když mnozí od pořízení kreditní karty odrazují, její rozumné užívání přináší řadu výhod. Mezi ty hlavní patří možnost bezúročného čerpání peněz po určité období, sbírání procent z provedených plateb a možnost čerpání zajímavých slev u vybraných obchodníků. Kreditní karta může sloužit i jako finanční rezerva pro neočekávané výdaje či překlenutí období krátkodobého nedostatku peněz. Na druhou stranu je nutné počítat s měsíčními poplatky za správu kartového účtu.

Hlavní parametry kreditních karet

Hlavním lákadlem kreditní karet je bezúročné období. Jde o dobu, po kterou si můžete zdarma půjčovat peníze banky nebo úvěrové společnosti. V současné době se délka bezúročného období pohybuje nejčastěji mezi 45 až 60 dny.

U většiny kreditních karet získáte z každé bezhotovostní platby u obchodníků nebo na internetu určité procento ze zaplacené částky zpět. Vyberte si takovou kreditní kartu, která vrací zpět alespoň jedno procento z útraty. Pokud pravidelně nakupujete u jednoho obchodníka, hledejte takzvané kobrandované karty. Jde o produkt vytvořený ve spolupráci finanční instituce a firmy z nebankovního sektoru (například obchodního řetězce, e-shopu, čerpací stanice, dopravce apod.). U těchto karet můžete získat zpět na kartový účet i více než jedno procento z plateb. Počítejte s tím, že si vydavatelé karet stanovují maximální částku, kterou vám měsíčně nebo ročně připíší na kartový účet. Najdete i kreditní karty, které nepřipisují peníze, ale nabízejí za nasbírané body například poukázky v určité hodnotě na nákup ve vybraných obchodech.

TIP: Nabízíme širokou nabídku kreditních karet

Pokuste se dopředu odhadnout, kolik peněz se vám vrátí na kartový účet a tuto částku porovnejte s poplatkem za správu kartového účtu. U běžných typů karet se poplatek vejdete do 100 korun měsíčně. Zajímejte se také o to, zda je poplatek účtován i v případě, kdy kartu nevyužíváte. Poplatek vám nemusí finanční instituce naúčtovat, pokud za měsíc provedete určitý počet plateb, dosáhnete určité minimální útraty nebo aktivně využíváte další finanční produkty společnosti (např. běžný účet).

Za pozornost stojí také věrnostní programy. Při platbě kartou u vybraných obchodníků můžete získat zpět i několik desítek procent z ceny zboží. Výhodněji můžete nakupovat například knihy, kosmetiku, sportovní vybavení, pohonné hmoty, zájezdy a podobně.
 

Úvěrový limit na kreditní kartě

Každá kreditní karta má určitý úvěrový rámec. Jedná se o celkovou částku, kterou můžete z karty vyčerpat. Výše úvěrového rámce se odvíjí od vaší bonity. Pokud řádně a včas splácíte své závazky, může vám finanční instituce poskytnout i několik stovek tisíc korun.

Kreditní karta je úvěrový produkt. V případě nesplacení vypůjčené částky do konce bezúročného období počítejte s úrokem. Ten je počítán už od okamžiku čerpání peněz. V ceníku poskytovatelů karet najdete dvě úrokové sazby. Jedna se vztahuje na bezhotovostní platby, druhá na výběry hotovosti z bankomatu. Obě sazby se mohou lišit. V současné době se roční úrokové sazby pohybují mezi 9,9 % až 30 %. Pokud plánujete vybírat hotovost z bankomatu, zajímejte se také o výši poplatku za výběr.


Čtěte také:
Refinancování hypotéky je jednoduché. Můžete ušetřit i tisíce na každé splátce


Zajímavé doplňkové služby

Spolu s kreditní kartou můžete získat i řadu doplňkových služeb. Nejčastěji je ke kreditním kartám nabízeno pojištění schopnosti splácet a pojištění pro případ zneužití karty. Dále si můžete sjednat například pojištění zboží pro případ poškození, zničení nebo odcizení, pojištění prodloužené záruky či cestovní pojištění. Užitečnou službou je také zasílání SMS zpráv při každém pohybu na kartovém účtu. Před pořízením karty nahlédněte do ceníku, kde se dozvíte, které služby máte v rámci měsíčního poplatku a které jsou za poplatek.

Prodej.finance.cz

Žádost o kreditku on-line

POROVNAT NABÍDKY

Publikováno: 15.3.2017

Partneři

alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text