Zavolejte! Poradíme vám!

810 100 400
Po - Pá 9:00 - 17:00

3 případy, kdy se vám havarijní pojištění rozhodně vyplatí

Havarijní pojištění je taková malá a nechtěná sestřička povinného ručení. Pojišťovna vám havarijní pojištění docela určitě nabídne, ale vy si říkáte, k čemu mi to vůbec bude a potřebuji to? Však povinné ručení pokryje škody při nehodě a cena havarijního pojištění je často přehnaná a může stát spoustu tisíců. Je ale spousta situací, kdy se vám uzavřené havarijní pojištění rozhodně vyplatí. A jsou určité okolnosti, které by vás měly donutit o havarijním pojištění alespoň uvažovat.

Když způsobíte nehodu

Povinné ručení jistí poškození vozidla při nehodách. Ale pouze v případě, pokud jste nehodu nezavinili vy. Pokud nehodu zaviníte, tak povinné ručení zaplatí za škodu na okolí a dalších zúčastněných vozidlech. Ale na vašem voze už ne. Pokud náhodou nemáte sjednané i havarijní pojištění. V takovém případě pojišťovna uhradí i škodu vašeho vozu. To ale neznamená, že se havarijní pojištění vyplatí u všech a vždy. Zvažte, jaká je vlastně hodnota vašeho vozu a jak moc budete za havarijní pojištění platit. Všeobecně platí, že havarijní pojištění se docela určitě vyplatí u nových a u dražších vozů.

TIP: Online sjednání havarijního pojištění

Když bydlíte v nebezpečné čtvrti

Další věc, kterou povinné ručení neřeší, je, pokud dojde k poškození vozidla třeba vandalismem. Nebo pokud dojde ke krádeži vozidla. Představte si, že máte nový naleštěný auťák a jednoho krásného dne se ráno probudíte a přijdete k vozu s rozbitými okny, poškrábaným lakem a vyrabovaným vnitřkem. To ještě, když budete mít štěstí. Taky můžete přijít k prázdnému parkovacímu místu. S tímto vám povinné ručení nepomůže, ale na havarijní je spolehnutí. V záležitosti na nastavení pojištění se pojišťovna postará o škodu i o náhradu ukradeného vozu.

Když vám auto ofoukne větřík

Stejně tak povinné ručení nekryje škody způsobené živelní pohromou. Takže, když bude hodně foukat vítr a na zaparkované auto vám spadne vyvrácený strom, tak máte smůlu. Stejně tak když bude hodně pršet a povodeň vám vyplaví auto. Proti tomu všemu se můžete pojistit se správně vybraným a nastaveným havarijním pojištěním. To navíc může krýt i proti poškození automobilu zvířetem. Například proti poškození motoru nebo kabelu drobnými hlodavci.


Čtěte také:
6 otázek, které vám najdou lepší povinné ručení


Havarijní pojištění tak docela určitě není úplná zbytečnost, kterou je nejlepší co nejrychleji odmítnout. Především pokud máte nové nebo drahé auto, tak se havarijní pojištění určitě vyplatí. Stejně tak se vyplatí si porovnat několik různých pojišťoven, každá vám totiž může nabídnout nejen jiné krytí, ale také velmi rozdílné ceny. Nejlepší je si srovnat důkladně nabídky podle parametrů a vybrat si podle požadovaného krytí škody a také podle vašich osobních preferencí a dle toho, co od havarijního připojištění očekáváte. Že se v tom nevyznáte a nevíte, jak vůbec s porovnáním začít? Zkuste si to srovnat na prodej.finance.cz. Až se vám některá nabídka zalíbí, tak si ji můžete rovnou i sjednat. Trvá to chvilku a v některých případech se to určitě vyplatí.

Prodej.finance.cz

 

Havarijní pojištění on-line.

S námi ušetříte tisíce!

POROVNAT NABÍDKY

Partneři

alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text