Zavolejte! Poradíme vám!

810 100 400
Po - Pá 9:00 - 17:00

Cestovat do zahraničí bez cestovního pojištění je hazard

Dovolená na pláži, nebo s pořádnou dávkou adrenalinu? Bez cestovního pojištění ani jedno!

Stále častěji se ve svých úvahách o tom, kam na dovolenou, zabýváme bezpečností dané lokality. Někdo na doporučení a varování ministerstva zahraničí dá a volí pro sebe a svou rodinu bezpečné země, jiný věří, že se nic nestane a cestuje do exotičtějších krajin.

V každém případě je dobré využít možnosti registrace do systému DROZD  a mít jistotu, že se v případě přírodní katastrofy nebo sociálních nepokojů včas dozvíme z e-mailu nebo formou sms důležité informace o hrozícím nebezpečí.  Rovněž obdržíme rady, co dělat, když už k něčemu dojde.

Dovolená na pláži, nebo s pořádnou dávkou adrenalinu? Bez cestovního pojištění ani jedno!

Pro někoho dovolená znamená odpočinek u moře, jiný si nedovede představit, že by „nic nedělal“ a nejlépe si odpočine například při lezení po skalách. Ať již patříte do první, nebo druhé skupiny, sjednání cestovního pojištění, nechcete-li zbytečně hazardovat, je pro vás stejně důležité. Někdy je cestovní pojištění součástí ceny zájezdu, jindy vám je nabídne cestovní kancelář jako doplňkovou službu. V ostatních případech je jen na vás, abyste si sjednali cestovní pojištění. Stejně jako v případech, že dáváte přednost individuálnímu cestování.

Cestovní pojištění – jaká rizika si pojistit?

Základem je pojištění léčebných výloh. To představuje jistotu, že v případě úrazu, nutného ošetření v případě akutního onemocnění nebo nenadálého zhoršení zdravotního stavu, budete moci finanční stránku lékařského zákroku a následné nutné péče nechat na své pojišťovně.

Další nepříjemnost, s níž se můžete na dovolené potkat, je odcizení zavazadel. Abyste nemuseli řešit otázku, kde vzít finanční prostředky na věci, které vám někdo ukradl, je dobré na pojištění  odcizení zavazadel pamatovat. Pojištění odpovědnosti by mělo být pro každého samozřejmostí. Výše škody, kterou můžeme svým jednáním způsobit druhému (a nemusí jít jen o často uváděné případy zranění po srážce s lyžařem), se může vyšplhat do závratných výšek. Úrazové pojištění zvolte tehdy, pokud nemáte takové pojištění již uzavřené a domníváte se, že období dovolené je pro vás rizikovější, než běžný život.

Cestovní pojištění nabízí celá řada pojišťoven

Obecně platí, že čím větší je možnost výběru, tím těžší je se rozhodnout. A nabídka cestovního pojištění  je dnes opravdu pestrá. Prakticky každá větší pojišťovna má cestovní pojištění ve svém produktovém portfoliu. O tom, že cestovat do zahraničí bez cestovního pojištění se nevyplácí, bylo napsáno mnoho. Každý měl možnost se dočíst, že např. „banální“ operace slepého střeva v zahraničí může nepojištěného člověka přivést do velkých finančních potíží.


Čtěte také: 
Náklady na léčebné výlohy v zahraničí


Přitom částka, na kterou nás vyjde cestovní pojištění, jehož základem je pojištění léčebných výloh, je naprosto zanedbatelná v porovnání s ostatními cestovními náklady.

Jak tedy vybrat správnou pojišťovnu a nejvýhodnější nabídku cestovního pojištění? Ideální je využít služeb srovnávačů pojistných produktů. Obsahují kompletní nabídku cestovního pojištění včetně různých možností připojištění k cestovnímu pojištění. Nabídku je možné řadit podle ceny či jiných důležitých parametrů a není problém přes srovnávač rychle a pohodlně vybrané cestovní pojištění on-line sjednat a být tak prakticky okamžitě pojištěn.

TIP: srovnání cen cestovního pojištění najdete na Prodej.finance.cz 

Asistenční služba se o vás postará

Většina lidí se dnes již aspoň jedním cizím jazykem domluví. Ale co dělat v případě, že ten „náš“ cizí jazyk je jiný, než ten, kterým se mluví v námi navštívené zemi? Pokud jde vše hladce a nic mimořádného se neděje, obvykle se domluvíme „rukama-nohama“. Když však je třeba řešit záležitosti důležité pro naše zdraví nebo peněženku, pak je dobré mít při sobě někoho, pro koho je jazyk dané země jazykem mateřským. Při výběru cestovního pojištění je tedy dobré si ověřit, jakou asistenční službu k cestovnímu pojištění vám vybraná pojišťovna garantuje.

Cena v hlavní roli?

Většina pojišťoven nabízí různé varianty pojistných částek, limitů pojistného plnění a dalších placených služeb. A s tím souvisí samozřejmě cena. Nejlevnější cestovní pojištění může někdy stačit, mnohdy se ale vyplatí si připlatit za dražší variantu. Než se pojistíte, přemýšlejte i o tom, kam jedete, zjistěte si, jak je daná země „drahá“. Nezapomeňte, že limit, který stačí pro pojištění odpovědnosti za škodu v Evropě, je zcela nedostatečný například pro USA.

Kdy uzavřít smlouvu o cestovním pojištění

Faktem je, že cestovní pojištění můžete sjednat na poslední chvíli. Pro většinu pojišťoven je zásadní podmínkou, že v době uzavření smlouvy musíte být na území ČR, některé vás navíc pojistí až od následujícího dne. Výhodou je, že už nemusíte chodit na pobočku. Sjednání a zaplacení cestovního pojištění online  je prakticky možné u kterékoliv pojišťovny.
 

TIP: sjednejte si cestovní pojištění online na Prodej.finance.cz
 

Na dovolené chceme mít klid

Možná patříte k lidem, kteří se na dovolené budí s obavou, co je s jejich bytem. Vždyť vodovodní trubka může prasknout stejně dobře ať jsme doma, nebo u moře. Bojíte se, co budete dělat, když vám soused zavolá, že mu od vás vlhne strop? Některé pojišťovny vás pro tyto případy pojistí. V případě takové události zajistí instalatéra, elektrikáře.  Prostě vyřeší problém za vás.

Sjednáním cestovního pojištění s dalšími doplňkovými riziky si kupujete klid a jistotu, že v případě pojistné události o vás bude postaráno.

Cestovní pojištění

se slevou až 50 %

POROVNAT NABÍDKY

Partneři

alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text
alternativní text